Psy to wspaniałe zwierzaki – czułe, wierne, dobre. Coraz więcej osób pragnie mieć zwierzaka, domowego ulubieńca. Pies jest cudownym pupilem, ale starannie należy wybrać rasę takiego psa. W mieszkaniu w bloku duży pies nie będzie miał życia, będzie się męczył i czekał na spacery.

Dla dużego psa trzeba mieć dwie-trzy godziny dziennie na spacer. Jest to dla niego bardzo ważna sprawa. Bez ruchu taki zwierzak nie będzie czuł się dobrze. Jest to dla niego naprawdę bardzo ważna sprawa.

Duży pies do domu

Duży pies dobrze poczuje się w domu z ogrodem, pełnym zieleni oraz przestrzeni. Tam się wybiega, odpocznie, porusza się. Dobrze jest mieć ruch i wolność. Duzy ogród przy domu daje możliwość poruszania się i miłego spędzania wolnego czasu. Nie czuje się osaczony, lecz ma odpowiednią dawkę ruchu.

Mały piesek do mieszkania

W mieszkaniu dobrze poczuje się mały piesek – ratlerek, jamnik czy terier. Nie będzie się tak męczył, ale nie należy pozostawiać go samego na wiele godzin. Trzy spacery dziennie są dla takiego pieska koniecznością. Będzie czuł się dobrze, gdy będzie miał odpowiednią dawkę ruchu. Jest to dla niego bardzo ważne. Poza tym i mały, i duży pies potrzebują wizyt u lekarza, odpowiedniego jedzenia, miski czystej wody, witamin oraz zainteresowania właściciela.

Pies jest dobrym przyjacielem, nigdy nikogo nie zdradzi. Jest to bardzo ważne. Pies jest przyjacielem i można zawsze mu uwierzyć. Nigdy nie oszuka, nie zdradzi, zawsze będzie ze swoim panem. Mały czy duży piesek – każdy jest równie dobry i przywiązuje się bardzo mocno do swojego pana. Nie rasa jest najważniejsza, ale bliskość oraz przyjaźń.