Bez wątpienia najpopularniejszym zwierzątkami domowymi jest pies oraz kot. Jednak obecnie sięga się po zdecydowanie „mniej oklepane” i bardziej egzotyczne zwierzęta. Obecnie sporą popularnością cieszą się przemiłe kameleony. Co o nich musimy wiedzieć?

Jakie kameleony są w Polsce najpopularniejsze?

Kameleony, które są dostępne w naszym kraju, to głównie kameleony jemeńskie oraz lamparcie. Kameleony lamparcie występują w kilku wersjach kolorystycznych. Decydując się na kameleona, musimy wiedzieć, że kameleony są karmione żywymi owadami.

Są to przeważnie szarańcze, świerszcze oraz karaczany. Owady muszą być dobrane odpowiednim rozmiarem. Nie można podawać zbyt dużych okazów, ponieważ kameleon będzie miał trudności z wypróżnieniem się i poskutkuje to wizytą u weterynarza.

Kameleony 0 wymagające, ale przemiłe zwierzaki

Kameleony pochodzą z Madagaskaru. Coraz częściej zamieszkują w naszych domach. Aby zapewnić im odpowiednie warunki (podobne do tych występujących w warunkach naturalnych), to musimy zainwestować w dobre terrarium. W terrarium najważniejszy jest system oświetlenia oraz zraszania.

Kameleon potrzebuje lampy, która imituje promieniowanie UV oraz lampy grzewczej. Zraszanie całości terrarium powinno mieć miejsce dwa lub trzy razy na dobę. Dzięki temu nasz milusiński ma zapewniony odpowiedni poziom wilgotności.

Niektóre kameleony są bardzo przyjazne, lubią być głaskane pod pyszczkiem, a nawet wylegiwać się z nami na kanapie. Jeśli szukasz zwierzaka, który umili Twoje życie, to kameleon będzie idealnym wyborem. Nie zapomnij jednak o zagwarantowaniu odpowiednich warunków. Jest to konieczne.