Pies – najlepszy przyjaciel człowieka. Czy to prawda? Oczywiście, że tak.

Widać to chociażby po tym, ilu tu amatorów psów spotkać można każdego dnia na ulicy. Skoro tak jest, to warto sprawdzić, jakie są najpopularniejsze rasy psów, które często można spotkać w polskich (i nie tylko!) domach.

Ranking najpopularniejszych ras psów

Chyba nie da się zliczyć wszystkich ras psów, jakie w obecnej chwili spotkać można na ulicy. Można jednak sprawdzić, jakie psiaki są bardzo lubiane.

1. Owczarek niemiecki

Pies wszechstronny, który potocznie nazywany jest także wilkiem. Jest świetnym psem tropiącym. Chociaż, jeżeli będzie taka potrzeba, ten wierny przyjaciel człowieka, może stać się również świetnym asystentem osoby niepełnosprawnej.

Znany już od wielu, wielu lat, potrzebuje długich spacerów – chociażby ze względu na swoje gabaryty.

2. Yorkshire terier

Jeżeli ktoś chciałby postawić na małego psa, to jak najbardziej popularne Yorki, są dobrą propozycją. Aczkolwiek, należy zdawać sobie sprawę, że te małe, butne pieski, potrzebują solidnej ręki do ułożenia.

Wiele osób jest zaskoczonych tym, że te małe psotniki mają w sobie na tyle energii, że są w stanie postawić się psom zdecydowanie większym od siebie.

3. Labrador retriever

Psy dla rodzin. Chyba nie ma lepszej wersji, jeżeli chodzi o labradora, który jest najsłodszym psem, który człowieka jest w stanie obdarzyć ogromem czułości. Występuje w kolorach czekoladowym, biszkoptowym, czy też czarnym.

Świetne, jeżeli chodzi o dzieci, a także asystowanie osobom niepełnosprawnym. Niezwykle pracowite psy, które na dodatek szybko przyswajają przekazywaną wiedzę.